When Black Birds Fly aneb wat?

11. července 2016 v 15:05 | Kelven
Po několika dnech, kdy jsem byla příliš zakuklená do svých internetů, než abych dělala něco užitečného, se navracím a tentokrát s filmem, který vypadá jako dílo ďáblovo!
Jméno je When Black Birds Fly a co se týče jeho známosti… moc lidí asi nebude tak úplně vědět, o co go. Zaprvé proto, že je to vcelku čerstvý snímek, a zadruhé kvůli vážně, vážně znepokojivému ztvárnění.
Nicméně bych se o tenhle film chtěla podělit, neboť jsem už dlouho takovouhle psycho fantasmagorii neviděla!
Příběh se odehrává ve světě, který je obehnán zdí za kterou se nesmí jít - jak přikazuje Cain (pro zdejší obyvatele hrdina, spasitel). Malý Marius ale jednoho dne ve zdi objeví velkou díru a spatří svět, který se za ní skrývá. A krom světa uvidí i zraněnou mluvící kočku, která ho prosí o pomoc. Chlapec nejprve utíká pryč od otvoru, ale pak se - společně se spolužačkou Eden - vrací zpět. Oba dva prolézají dírou k oné zraněné kočce a později se dovídají úplnou pravdu - o světě, o lidech a o Bohu.

To, co mě v první řadě zaráží, je fakt, že jsem to našla na stránce se Disney Seriálama (převážně D-seriálama). Jinými slovy: jestli na tohle kliklo nějaký 10ti letý děcko, jsem zvědavá na jeho spaní.


Nemůžu říct, že by se mi tenhle film nelíbil. Stejně jako nemohu říct, že by se mi líbil. Vlastně ho ani nemůžu moc posoudit, neboť tam šla řada věcí zcela mimo mé chápání, ale zajímavý to vážně bylo. To musím uznat.
Děj byl podaný jednoduše, ale samotné sledování bylo vážně náročný - nekoukalo se na to dobře, neposlouchalo se to dobře a většinu času jsem si říkala "dop*dele, co to je? CO TO, PROBOHA, JE?!". Třeba při "vybírání dítěte", pak taky u toho, jak se ona zraněná kočka změnila na sexy ženu s kočičí hlavou a ocasem a v poslední řadě u toho, kdy se tam objevila rádoby "hlavní záporná postava - Ta Zlá", která byla ukřižovaná na něčem, co připomínalo zmutovanej větrák. O sex scénách (kterých tam pak taky nebylo zrovna málo) ani nemluvím. A konec? Nu, nechte se překvapit.
Je tady černej humor, odkazy na dnešní společnost a především odkazy na náboženství - ztvárněné tak, že vám z toho stojí vlasy (not really).

Kdo to spáchal?
Za filmem - respektive za jeho scénářem, režií a hudbou - stojí Jimmy ScreamerClauz. Před tímhle filmem vytvořil snímek jménem "Where the Dead Go to Die" (což je - údajně - ještě horší dílo) a řadu krátkometrážních filmů.
Jeho ofi stránka (tady, pokud máte zájem c:) obsahuje všechny jeho filmy, obchod a odkazy (YT, FB a Twitter).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vigidonské království Vigidonské království | Web | 10. srpna 2016 v 17:45 | Reagovat

Vypadá to zajímavě. Je to určitě velmi filozofické a poučné dílo. A možná i trochu iluminátské. Až na to někdy natrefím, určitě se kouknu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design: Tvořený v PicMonkey