< harmony />

30. září 2016 v 17:23 | Kelven
Od doby, kdy v první polovině 21. století lidstvo překonalo dlouhé období válek a chaosu, již uplynulo přes 50 let. Pod přísnou kontrolou nově ustanovené centrální vlády je poprvé nastolen celosvětový mír a díky pokročilým nanoimplantátům jsou minulostí i veškeré nemoci. Zdá se, že lidstvo konečně dosáhlo skutečné utopie. Hranice mezi utopií a totalitou je ale tenká a tři mladé dívky se pokusí systému vynuceného štěstí postavit - pokusem o sebevraždu vyhladověním. Jejich plán je však odhalen a selže - dvě z nich přežijí. O třináct let později pracuje jedna z nich, Tuan Kirie, pro Světovou zdravotnickou organizaci. Když začne harmonii nového světa ohrožovat vlna záhadných úmrtí, mezi indiciemi se objevuje jméno Miach Mihie - třetí ze skupiny, která měla zemřít před třinácti lety.

Bohužel jsem na promítání tohoto filmu nestihla jít na AnimeFestu 2016, jak jsem původně měla v plánu. Pak se mi na to podařilo dočista zapomenout a nakonec mi tohle anime až nedávno připomněla kamarádka.

Jak už vyplývá z anotace, příběh se odehrává v budoucnosti v utopickém světe, který však má chyby (jak už to v utopických světech bývá). Problém je v tom, že je lidé nevidí a svým způsobem ani nechtějí vidět.
Názory, pocity a chápání celého tohoto filmu je ponechané čistě na vás. Musíte se však připravit, že tu budete muset přemýšlet a co hůř; přemýšlet nad věcmi, které vám dost možná nebudou úplně příjemné.
Je tu hodně filozofie a naopak málo akce. Nečekejte žádné epické souboje ani nic podobného, neboť děj je složený z rozhovorů postav, myšlenkových pochodů a flashbacků do doby, kdy byla hlavní hrdinka mladší.

Jelikož mám obdobné příběhy ráda a potěší mě, když se při sledování filmu můžu zamýšlet nad jeho míněním (především, když jsou podporovány mé sebevražedné touhy!), mohu s klidem říct, že se mi to vážně líbilo.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design: Tvořený v PicMonkey