O mém digitálním artění

8. dubna 2017 v 18:00 | Kelven
Jsou tomu sice už 3 měsíce, co jsem si pořídila grafický tablet, stále však shledávám digitální kreslení obtížnějším, než to klasické papírové.
Proč? Nu, důvodů je k tomu několik. Začala bych tím, že mi v kreslení na počítači dělá problémy přestnost a rovnost lineartu (což je dost špatný, neboť lineart je fakt důležitej!). Další z věcí jsou barvy, které si často zapomínám ukládat na paletu a odstín je tak již navždy ztracen. A následuje ještě spousta věcí, na které bych si jistojistě chtěla postěžovat, ale obávám se, že by to bylo pomalu na dvacetistránkový dokument nadávání a zoufalství, takžezrovna tuhle část raději obejdeme.
Nekreslím moc často, neboť nemám čas. Většinou to jsou víkendy a to jen pár hodin.
Můj program se jmenuje MediBang. Je to fajn program a - musím podotknout - vyhovuje mi více, než PainToolSai, se kterým jsem se v minulosti často potýkala.
Ze začátku jsem měla výrazný problém s pochopením vrstev a vše jsem kreslila najednou, než mi došlo, že je to tak zbytečně složité a nepraktické. Až pak jsem objevila kouzlo lineartu na vrchním layeru a barevné výplně na tom spodním. Bez používání vrstev (tedy layerů) jsem ale jeden obrázek přece jen nakreslila (trvalo mi to dva dny vnitřních rozporů, kdy jedna část mého já řvala, ať se na to vykašlu, a ta druhá, ať mě ani nenapadne poslechnout tu první.)


Nakonec se mé skilly v tomto směru ukázaly býti o něco lepšími, než jsem očekávala (když jsem kdysi dávno zkoušela kreslit na tabletu kamarádky, vytvořila jsem něco tak strašnýho, že jsem musela zadržovat slzy), takže si v podstatě nemám na co stěžovat. Baví mě to, což je hlavní, a rozhodně nelituju, že jsem se s tím vším začala učit, neboť malé maličké pokroky vidět trochu jsou (je to zatraceně potěšující, no vážně!).

Co se týče techniky, chodívám na to následujícím způsobem: 1) Skica (Sharp pen, barevná, aby pak byla lepší orientace v lineartu). 2) Lineart (Sharp pen, sytá barva, černá). 3) Vybarvení (Watercolor - což je ironie, protože normálně akvarelem nedokážu udělat ani nromálně vypadající tah. Zvlášť layer pro vlasy a zvlášť pro tělo a obličej, neboť by se barvy při přetažení jinak míchaly do sebe.) 4) Stínování (Wet watercolor, intenzita barvy na 2-5%.)


Tenhle obrázek je ke knížce "Dům, ve kterém..."
Je to nendodělané a nejspíš to tak i zůstane (pokud se tedy nenaučím kreslit stromy způspbem, kterym to netrvalo třicet let).


Na závěr má negiditální kresba. Můj friendship s pastelkama je nekonečný.

Mějte se krásně!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 8. dubna 2017 v 18:21 | Reagovat

Tvoje digitální kresby jsou úžasné :-)

2 Kelven Black Kelven Black | 8. dubna 2017 v 19:49 | Reagovat

[1]: Děkuji moc :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design: Tvořený v PicMonkey